Rolety zewnętrzne

Aluminowe rolety zewnętrzne
Wykonane z materiałów najwyższej jakości pełnią trzy ważne funkcje w naszym domu:
Doskonale izolują termicznie – rolety zewnętrzne zostały stworzone głównie z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Zimą w znacznym stopniu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast, zapewniają przyjemny chłód oraz w razie potrzeby półmrok (np. w sypialni).
Chronią prywatność i spokój –  rolety zwiększą poczucie zarówno bezpieczeństwa i swobodny w domu, jak i przyjemnej ciszy. Rolety zewnętrzne są dobrym izolatorem przed hałasem czy oświetleniem z zewnątrz. Opcja wbudowania w rolety moskitiery dodatkowo zapewnia skuteczną ochronę przed owadami.
Zapewniają skuteczną barierę antywłamaniową – dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed potencjalnymi włamywaczami.
Mogą być sterowane ręcznie lub drogą radiową za pomocą pilota bądź smartfona.

Rolety adaptacyjne

idealne rozwiązanie dla istniejących budynków

Rolety zewnętrzne w tym systemie wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, która wypełniona jest pianką poliuretanową. Pancerz rolety podczas podnoszenia w górę, zwija się do skrzynki usytuowanej na ścianie lub w ościeżnicy. Prowadnice rolet wyposażone są w specjalne uszczelki szczotkowe, gwarantujące cichą pracę urządzenia. Listwa końcowa rolety adaptacyjnej zakończona jest uszczelką gumową, której zadaniem jest stabilizacja całego pancerza.

Montowane są przede wszystkim na istniejących już budynkach bezpośrednio na ścianie lub do stolarki okiennej (we wnęce). Niewątpliwie największą zaletą rolet adaptacyjnych jest brak ingerencji w obecny stan budynku i brak specjalnych przygotowań pod montaż. Dzięki takiemu rozwiązaniu decyzję o montażu rolet adaptacyjnych można podjąć w dowolnym czasie.

Rolety adaptacyjne

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe to produkty montowane przede wszystkim w nowo powstałych budynkach. Decyzja o ich montażu powinna zostać uwzględniania już na etapie projektu budynku. Montaż rolety podtynkowej nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna, jednak przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu okiennym, gdyż to właśnie tam umieszczana jest skrzynka. Czoło skrzynki stanowi podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier). Dzięki takiemu rozwiązaniu skrzynka rolety jest niewidoczna, a co za tym idzie nie wpływa na estetykę budynku. Między ścianą a skrzynką rolety zalecamy zastosowanie izolacji termicznej, dzięki czemu nadproże okienne będzie chronione przed przemarzaniem. W przypadku rolet podtynkowych klapa rewizyjna znajduje się na zewnątrz budynku, dlatego też wszelkie prace konserwacyjne oraz serwisowe odbywają się bez zakłócenia prywatności użytkowników.  

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne zwane również roletami nakładanymi lub roletami naokiennymi montowane są na etapie budowy budynku lub podczas wymiany stolarki okiennej w budynkach już istniejących. W przypadku rolet nadstawnych skrzynka montowana jest bezpośrednio na ramę okna. Do zewnętrznej części ramy okiennej mocowane są profile adaptacyjne (prowadnice), po czym cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej pod nadprożem. W ten sposób skrzynka obudowana jest w całości od strony wewnętrznej oraz zewnętrznej. Zaletą tego typu konstrukcji jest fakt, że skrzynka rolety po montażu jest niemal niewidoczna, a sama roleta wydaje się być integralną częścią okna. Rolety nadstawne wyróżniają się nowoczesnym wyglądem wpasowującym się do designu budynku  

Rolety nadstawne

Gdzie działamy?

Głównie na terenie Rzeszowa i okolicznych miast oraz miejscowości ale wycieczki nam nie straszne! Powyżej 30 km od Rzeszowa indywidualnie ustalamy szczegóły.

Jak się umówić na pomiar?

Zadzwoń do nas albo jak wolisz, napisz na msg lub na wyceny@roltom.eu. Przygotujemy dla ciebie indywidualną wycenę a po jej akceptacji przyjedziemy, zmierzymy i wykonamy Twoje zamówienie. Pamiętaj, że wycena, pomiar i montaż są gratis przy złożonym zamówieniu😊

Nasze realizacje